Hoş Geldiniz, Ücretsiz Kayit Ol
Üye Girisi
Sepetim
Bugün;  18 Haziran 2018 Pazartesi  -  

15 Temmuz Şehitleri İçin Fidan Dikimi Gerçekleşti


Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, kentte 15 Temmuz Destanı programlarını en güzel şekilde kutlandığını ve şehitlerin hatıralarını en güzel şekilde yaşattıklarını kaydetti.


15 Temmuz Destanı programları kapsamında ağaç dikim programı gerçekleştirildi. Karlıca Mevkisinde bulunan 15 Temmuz Hatıra Ormanı’nda düzenlenen ağaç dikim töreninde darbe girişimi esnasında şehit olan 249 kişinin isimleriyle fidanlar dikildi. Etkinliğe Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman,  AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan ile protokol üyeleri katıldı.

"En anlamlı şekilde"

Burada bir açıklama yapan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “15 Temmuz’a her zaman sahip çıkacağız ve hafızalarda taze tutacağız” dedi. Yaman, “Hain darbe girişimin ardından bir yıl geçti. 81 ilde olduğu gibi ilimizde de saat 11:30’da Mardin Şehitliği’nde programlarımıza başladık. İlimizde programlarımızı dolu dolu yaşıyoruz. 6 gün boyunca şehit aileleri ziyaretleri, konferanslar, sanatçılar ve sergiler düzenliyoruz. Bugün de anlamlı bir çalışmaya imza attık. Hain darbe girişiminde şehit olan 249 canımız için birer fidan diktik. Bulunduğumuz bölge 15 Temmuz Hatıra ormanı alanıydı. Fidan dikimlerimizle ağaç sayımızı arttırdık. Rabbimizden bu tür hainlikleri ülkemizden uzak tutmasını diliyoruz” ifadesini kullandı

İç ve dış terör odaklarıyla mücadele ediyoruz

15 Temmuz’un öneminden de bahseden Yaman, “Türk Milleti Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, terörle mücadelede olduğu gibi. Bu hain darbede de gerekli duruşu ve gerekli hassasiyeti göstermiştir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde başladığımız zafer mücadelesinde başarılı olduk. Bilindiği gibi hem komşu ülkelerden gelen terör örgütleriyle, hem de ülkemiz sınırları içindeki terör örgütleriyle mücadele ediyoruz. Ayrıca her türlü kanunusuzlukla mücadele yapıyoruz. Allah devletimizi ve milletimizi hainliklerden ve hıyanetten korusun” dedi.
15.07.2017
 

Yorum Ekle
Adınız *    
Soyadınız *    
E-Posta *    
Güvenlik Kodu *  
 
 
* Doldurulması zorunlu alanlarSektörel Haberler
İ.B.B. Bahçe Market
Real Time Analytics