Hoş Geldiniz, Ücretsiz Kayit Ol
Üye Girisi
Sepetim
Bugün;  18 Temmuz 2018 Çarşamba  -  

Manisa'nın Cadde Ve Sokakları Renklendi


Manisa'nın Cadde Ve Sokakları Renklendi


Kentin farklı noktalarında gerçekleştirdiği peyzaj uygulamalarıyla cadde ve sokaklara renk katan Manisa Büyükşehir Belediyesi, Muradiye-Menemen Kavşağı’nda yaptığı peyzaj uygulamasıyla şehre dışarından gelenleri yeşiller içerisinde karşılıyor. Kavşağa yerleştirilen saat kulesi, estetik peyzaj uygulaması ve modern aydınlatması ile Muradiye-Menemen Kavşağı, renkli ve güzel görüntüye kavuştu.
Şehrin girişlerinin daha estetik ve güzel bir görünüm kazanması için kavşak ve orta refüjlerde peyzaj uygulaması gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Muradiye-Menemen Kavşağı’nı baştan aşağı yeniledi. Mevcut alana ilk olarak saat kulesi yerleştiren, ardından peyzaj uygulaması gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi, son olarak da gerçekleştirdiği aydınlatma çalışmasıyla kavşağı ışıl ışıl bir görünüme kavuşturdu.

Kente Estetik Dokunuş
Hem peyzaj uygulaması, hem de aydınlatma çalışmasıyla kavşağın farklı bir görünüme kavuştuğuna dikkat çeken Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Bahadır Belek, "Öncesinde atıl durumda olan kavşak temizlenerek alanın toprak yapısı ortaya çıkarılmıştır. Peyzaj uygulamasına izin vermeyen eğim, 3 bin 500 kamyon (53 bin metreküp) toprak dolgusu yapılarak çalışılabilir hale getirilmiştir. Bitki yetişmesi için gerekli bahçe toprağı da üzerine serilerek (50 bin metreküp ) toprak hazır hale getirilmiştir. Alana iki adet sondaj yapılıp şebeke suyu kullanılmamıştır. Otomatik sulama sistemiyle bitkilendirmeye hazır hale gelen alan, yerleştirilen saat kulesi, peyzaj projesine uygun bitki dikimi, dolomit taş çalışması ve estetik led aydınlatmalarla yepyeni ve güzel bir görünüme kavuştu” ifadelerinde bulundu.
20.09.2017
 

Yorum Ekle
Adınız *    
Soyadınız *    
E-Posta *    
Güvenlik Kodu *  
 
 
* Doldurulması zorunlu alanlar



Sektörel Haberler
İ.B.B. Bahçe Market
Real Time Analytics