Hoş Geldiniz, Ücretsiz Kayit Ol
Üye Girisi
Sepetim
Bugün;  21 Ekim 2018 Pazar  -  

IPM 2018 YENİ DÜZENLEMELERLE KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR


Bahçecilik sektöründe dünyanın lider fuarı IPM ESSEN 2018 fiziksel yeni düzenlemelerle 36. yılını karşılıyor. IPM 2018’de ilk kez cam piramit açılıyor ve yeni salon düzenlemeleri yapılıyor.


Bahçecilik sektöründe dünyanın lider fuarı IPM ESSEN 36. yıldönümünü fiziki değişikliklerle karşılıyor. 23 - 26 Ocak 2018 tarihleri arasında Almanya'nın Messe kentinde düzenlenecek olan IPM Essen 2018 fuarında ilk kez 2 bin metrekarelik büyük doğu cam fuayesi ve yeni bölümler hizmete açılacak. Fuar alanındaki değişikliklerle ilgili bilgi veren Messe Essen Genel Müdürü Oliver P. Kuhrt, "Bahçecilik konusundaki dünya çapında lider fuar en yüksek seviyede gerçekleşecek. Arazi durumu yenilemeler sonucunda sürekli değişiyor ve beklendiği üzere IPM ESSEN gibi uluslararası uzmanlık fuarlarının kalitesine olumlu etkide bulunuyor. 2018 yılını heyecanla bekliyoruz" dedi.

 

 

IPM ESSEN 36 YIL

 

23-26 Ocak 2018 tarihleri arasında Messe Essen uluslararası bahçecilik konusunda çok değerli bir buluşma noktası olacak, diyen Kuhrt, IPM Essen'in 36. yıldönümünü kutlayacaklarını hatırlattı. Essen fuar alanının modernleştirilmesi kapsamında dünyada lider fuarın planlaması konusunda bazı yenilikler meydana getirildi. İlk kez fuarın 2.000 metrekarelik büyük doğu cam fuayesi dahil olmak üzere yeni kısımları devreye sokuluyor.

 

 

İTALYAN SERGİLERİ AYRI KONUMLANACAK

 

İtalyan firmalar ve bitki üreticileri bu yıl şimdiye kadar olduğu gibi bir arada değil, sahip oldukları ürünlere göre farklı fuar salonlarında dağınık şekilde yer alacaklar. İtalyan firmaları 2019 yılı için tekrar bir arada sergi açma opsiyonuna sahipler.

 

 

DANİMARKA SALON 14'TE

 

Danimarka Salonu olarak da bilinen eski Salon 5, 2018 yılındaki IPM ESSEN'de mevcut olmayacak. Bu nedenle Floradania yaklaşık 100 sergi sahibiyle geçici salon 14 ve Gruga Salonu'nun fuayesini kaplayacak.

 

 

POLONYA VE İSPANYA YENİ SALONA TAŞINIYOR

 

IPM ESSEN 2018 tadilatı kapsamında Fuar Salonu 9 inşaatın ilk aşamasında tamamen kapatıldı ve yeni, ışıklı bir salon ile değiştirildi (2018 yazındaki inşaatın üçüncü aşaması tamamlandıktan sonra adı Salon 6 olarak değiştirilecek). Kuzey kısmı fuara kadar tamamlanmış olacak, böylelikle Polonya ve İspanya ortak standı 2017'de misafir olarak bulundukları Salon 7'den buraya taşınacak. Öte yandan Fransız milli standı Galeride kalacak.

 

 

ÇİÇEK BÖLÜMÜ SALON 6'DA

 

Çiçek bölümü fuar arazisinin kalbi olarak kabul edilen Salon 6'da kalacak. Eski Salon 4 ortadan kalkacak. Salon 3 ekseni, galeri ve Salon 7 tekrar peyzaj teknolojisi bölümüne açılacak. 2017 yılındaki deneyim bu çeşitlerin bir arada sergilenmesinin doğru bir karar olduğu anlaşılmış ve bunun gelecekte de muhafaza edilmesine karar verilmiş.

Salon 1 ve 2 ile Salon 7, 8 ve 9 bitki sergilerine ait olacak. Salon 10, 11 ve 12 ağaç okullarını misafir edecek. Ziyaretçiler içinde yeşil dernekler, yarışmalar ve çiçek showları ile bloom's ve g&v'nin yaratıcı dükkanları bulunan Green City'yi ziyaretçiler gelecekte de Salon 1A'da bulabilecek.

 

 

SALON 13'TE HORTIVATION

 

Hollandalı bitki stilisti, trendwatcher Romeo Sommers'in yönetiminde hortivation IPM ESSEN'de ilk kez trend sıcak halinde gerçekleşecek. Geçici Salon 13'ün tümü bahçe merkezi için fikirler ve hayata geçirilebilir satış konseptlerini sergileyecek. ‘Aile Bahçesi' sloganı altında ağırlıklı yenilikçi teknoloji ve dış mekanda yaşamaya ilişkin çeşitler üzerinde durulacak.

IPM ESSEN için Azubi-Lounge Alman Genç Bahçeciler İşçi Derneği ile işbirliği içinde Salon 6.1'de kurulacak. İnteraktif buluşma noktası olarak burada eğitim ve kendini yenileme odak noktasında bulunacak.


6.12.2017
 

Yorum Ekle
Adınız *    
Soyadınız *    
E-Posta *    
Güvenlik Kodu *  
 
 
* Doldurulması zorunlu alanlarSektörel Haberler
İ.B.B. Bahçe Market
Real Time Analytics