Hoş Geldiniz, Ücretsiz Kayit Ol
Üye Girisi
Sepetim
Bugün;  21 Ekim 2018 Pazar  -  

Kendi gününde ağaç diktiler


Şanlıurfa'da görev yapan gazeteciler, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla ağaç dikti.


Kentte devam eden ağaç dikimine katılarak, ağaç diken gazeteciler, meslekleri için hatıra ormanı oluşturulmasını istedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin "Şehrimi seviyorum, ağacımı dikiyorum" kampanyasına gazeteciler de katıldı. Sürekli memleketin çıkarları doğrultusunda çalışan Şanlıurfalı gazeteciler, kentin yeşillenmesi noktasında da katkı sundu.

Hepsinin dikili bir ağacı var

Hem yeşillendirme projesine destek sunmak, hem de kendi günlerinde bir etkinlik oluşturmak isteyen gazeteciler, ellerine kürek alarak ağaç dikti. Kentte görev yapan tüm gazetecilerin bir araya toplandığı yerde ağaç dikimi yapılırken, artık her gazetecinin de birer dikili ağacı bulunuyor.

Onlar ağaç dikti, başkan çekim yaptı

Ağaç dikim etkinliğine katılan gazeteciler ağaçlarını dikerken, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye başkanı Nihat Çiftçi de eline kamera alarak çekim yaptı. Gazetecilerin çalışmalarını kayda alan Çiftçi, gazetecilerin çalışmalarından çeşitli görüntüler aldı. Öte yandan başkan Çiftçi'nin çekim yapması da oldukça ilgi çekti, samimi bir ortam oluştu.

"Gazetecilerin hatıra ormanı olsun"

Ağaç dikiminin gerçekleştirildiği GAP Vadisinde, gazetecilerin ağaç dikim çalışması devam ederken, burada konuşan Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Tahir Gülebak, gazeteciler adına hatıra ormanı oluşturulmasını istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye bu talebini ileten Gülebak, "Bugün 10 Ocak, yani çalışan gazeteciler günü. Biz de bugün ağaç dikerek, kentimizin yeşillenmesine katkı sağlıyoruz. Gazeteciler için bir hatıra ormanı oluşturulmasını istiyoruz" diye konuştu.

"Önemli bir kamu görevi yürütüyorsunuz"

Burada açıklama yapan Çiftçi, önce gazeteciler günü kutladı. Ardından hatıra ormanı için söz verdi. Gazeteciliğin önemli bir kamu görevi olduğu vurgusunu yapan Çiftçi, "Hepinizin gazeteciler gününü kutluyorum. 10 Ocak, sizin olduğu kadar bizim için de önemli bir gün. Hepinize başarılar diliyorum. Gazeteciler için de hatıra ormanı oluşturulacak" dedi.11.01.2018
 

Yorum Ekle
Adınız *    
Soyadınız *    
E-Posta *    
Güvenlik Kodu *  
 
 
* Doldurulması zorunlu alanlarSektörel Haberler
İ.B.B. Bahçe Market
Real Time Analytics