Hoş Geldiniz, Ücretsiz Kayit Ol
Üye Girisi
Sepetim
Bugün;  27 Mayıs 2020 Çarşamba  -  

SÜS BİTKİCİLİĞİ FESTİVALİNDE REKOR ARTIŞ


Festival koordinatörü H. Remzi Adıyaman, bu yıl 19-22 Eylül tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan, Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali ile ilgili açıklamalarda bulundu‘’Geçen yıla göre bu yıl stant başvuruları yüzde 80 oranında arttı. Projeye başlamadan önce yapmış olduğumuz anket ve görüşmeler sonucunda talebin arttığını gördük ve alandaki stant sayılarını arttırdık. Kayıtlar başlayalı kısa bir süre olmasına rağmen anket ve görüşmelerimizin olumlu dönüşlerini, stantların doluluk oranından da görmekteyiz. İlk festivalimizde güzel dönüşler aldık ancak bu yıl beklentilerin arttığının farkındayız.

BU YIL BİRÇOK YENİLİK YAPIYORUZ

Bu beklentileri karşılamak adına bu yıl birçok yenilik, firmalarımızı ve ziyaretçilerimizi bekliyor olacak. Öncelikle vurgulamak istediğim konu stantların yüzde 80 oranında artmış olması. Katılacak firmaların artması sonucunda daha fazla ziyaretçiye ulaşacağımızı ve daha renkli bir festivalin bizi beklediğini söyleyebilirim. Bu yıl ziyaretçi sayısının 25 bin ve üzeri olmasını bekliyoruz. Ayrıca birçok kamu kurum ve kuruluşlar, peyzaj mimarları, sektörle ilgisi olan bireyleri, akademisyen ve peyzaj mimarları öğrencilerinin katılımını bekliyoruz.Diğer bir konu ise, yurt dışından beklenen katılımcıların olması. Bu festival, gerek sektörün ülkemizdeki firmalara, gerekse yurt dışındaki çokça firma ve bireye ulaşacak olması, festival sonrası sektördeki bu durgunluğa taze bir nefes getireceği düşüncesindeyim. Alanın büyüklüğünden kaynaklanan ve gelen misafirlerin daha rahat stantları ziyaret edebilmesi adına golf araçlarıyla hizmet vermiştik. Bu konudaki geri dönüşlerden ise çok memnun kaldık ve golf araçlarımızın sayısını da iki katına çıkarttık.

HER YIL DAHA İYİYE

Her yıl üzerine koyarak ve taze fikirlerle sektörün buluşma noktasının ilk yapıldığı yılki heyecanı ve dinamikliğini koruması adına elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağımıza emin olabilirsiniz. Bu sektör içerisinde yıllardır emek verdiğim Plant Dergisi’nin yanı sıra bu festivalinde sektörü bir araya getirmesinden, taze bir nefes olmasından, tekrarlara düşmekten korunarak, bizden beklenenleri yerine getirmek üzere ben ve ekibim hız kesmeden çalışmaya devam ediyoruz.’’


1.05.2019
 

Yorum Ekle
Adınız *    
Soyadınız *    
E-Posta *    
Güvenlik Kodu *  
 
 
* Doldurulması zorunlu alanlarSektörel Haberler
İ.B.B. Bahçe Market
Real Time Analytics